ФОП ТА ОБЛІК ТОВАРНИХ ЗАПАСІВ. НА КОГО З ПІДПРИЄМЦІВ РОЗПОВСЮДЖУЄТЬСЯ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ ЩОДО ОБЛІКУ

За затвердженим Мінфіном Порядком визначаються правила для ведення обліку товарних запасів для ФОП. Розбираємося з тим, хто його обов’язково має вести, а на кого такий порядок не розповсюджується.

Порядку обліку товарних запасів мають дотримуватися ФОПи, у тому числі ті, хто сплачує єдиний податок. Однак вказаний Порядок не застосовується щодо діяльності ФОП І групи.

З-поміж усіх платників єдиного податку II — IV груп, Порядок № 496 поширюється виключно на тих ФОП, у статуті яких вказані наступні види діяльності:

реалізація технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізація лікарських засобів та виробів медичного призначення;
реалізація ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
Читайте також: Податки для ФОП. Скільки єдиного податку та ЄСВ платитимуть підприємці з 1 січня 2022 року
Платники-єдинники, що здійснюють види вищезазначеної діяльності, визначені у п. 61 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України.

Разом з цим Порядок № 496 поширює свою дію на ФОП-єдинників III групи, які зареєстровані платниками ПДВ.

Водночас Порядок № 496 зобов’язує вести облік товарних запасів за місцем їх реалізації для ФОП, які обрали загальну систему оподаткування та провадять свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Останні новини
Меню

0